Quadralite Parabolic Octa 150 to softbox, który zapewnia bardzo miękkie, a jednocześnie łatwe do kontrolowania światło niezależnie od tego, czy pracujemy w studiu czy w plenerze. Jego unikalny szesnastościenny kształt powoduje, że odbicia w oczach fotografowanej osoby są okrągłe i naturalne, co wspaniale sprawdza się podczas sesji portretowych, modowych czy też beauty.

Szybki i łatwy w montażu

Parabolic Octa Softbox jest zbudowany w oparciu o mechanizm szybkiego rozkładania. Dzięki temu można go bardzo szybko rozłożyć, podpiąć do lampy i zacząć sesję, a po jej zakończeniu sprawnie spakować cały sprzęt. Softbox dostarczany jest w poręcznym pokrowcu, który ułatwia transport i przechowywanie.

Paraboliczny

Niezwykła, przypominająca kielich tulipana, bardzo głęboka czasza tego softboxa to jedna z jego unikalnych cech. Ten kształt sprawia, że użytkownik może bardzo precyzyjnie kontrolować to, gdzie pada światło, jednocześnie utrzymując jego miękkość i plastyczność.

Materiały

Parabolic Octa Softbox wykonany jest z najwyższej klasy materiałów. Poszycie jest uszyte z wysoko gatunkowego nylonu ze splotem rip-stop, który łączy w sobie niską masę z wysoką wytrzymałością mechaniczną. Wnętrze pokryte jest srebrnym ekranem, który ma za zadanie odbić światło i równomiernie rozprowadzić je na dyfuzorach.

Podwójny dyfuzor

Softbox wyposażony jest w podwójny dyfuzor wykonany z poliestru rip-stop. Materiał ten został starannie dobrany tak, aby zminimalizować wpływ na balans bieli światła płynącego z lampy. Wewnętrzny dyfuzor ma naszytą dodatkową płachtę w swojej centralnej części aby ograniczyć skupienie światła.

Wytrzymały

Konstrukcja podtrzymująca czaszę wykonana jest całkowicie z prętów stalowych. Są one nie tylko wytrzymałe, ale też sprężyste przez co praca z softboxem i jego przewożenie jest bezproblemowa. Pierścień mocujący oraz mechanizm rozkładający także są metalowe.

Uniwersalny

Softbox posiada mocowanie typu Bowens, dzięki czemu może być używany z wieloma studyjnymi lampami studyjnymi – nie tylko Quadralite, ale też innych marek.*

 

ProductProductProductProductProductProductProductProductProduct

Cechy produktu

 • zapewnia miękkie światło i pełną kontrolę nad jego rozchodzeniem się po fotografowanej scenie,
 • szesnastościenny kształt czaszy zapewnia bardzo naturalne odbicia w oczach oświetlanej osoby,
 • jest łatwy do transportowania i daje się szybko składać,
 • wyposażony w dwa ekrany dyfuzyjne,
 • może być używany wspólnie z plastrami miodu dla jeszcze lepszej kontroli nad światłem i zwiększenia kontrastu,
 • poręczny pokrowiec dostarczany jest w zestawie.
 • konstrukcja wykonana całkowicie z metalu co zapewnia długą żywotność softboxa,
 • może być stosowany z każdą lampą wyposażona w uchwyt typu Bowens.

Specyfikacja techniczna

Nazwa: Parabolic Octa Softbox 150
Kształt: Szesnastościenny, paraboliczny
Średnica: 150 cm
Głębokość: 92 cm
Materiał stelarza: Stal/aluminium
Materiał czaszy: Nylon/poliester
Dyfuzor: Podwójny, odpinany
Mechanizm montażu: Szybki, parasolowy
Kompatybilny z plastrami: Tak
Rozmiary po złożeniu: 120 x 20 cm
Waga: ok. 3 kg

Zestaw zawiera

 

 • Quadralite Parabolic Octa Softbox 150
 • Dyfuzory (wewnętrzny i zewnątrzny
 • Pokrowiec

 

Gwarancja

Dokładne warunki gwarancji udzielanej na produkty marki Quadralite moga Państwo znaleźć na stronie: Gwarancja.

 

* Quadralite Parabolic Softbox 150 cm z racji swojej wagi i pokaźnych gabarytów nie może być używany z każdą lampa błyskową. Poleca się stosować ten softbox z następującymi lampami: Quadralite Pulse X 600/800/1200 Ws, Pulse Pro X 400/600/800 Ws, Atlas 600 Pro TTL lub podobnymi. Nie zaleca się jego podpinania do lamp: Quadralite Up! 200/300, Move X 200/300/400 i podobnych.

Zamów newsletter!


 

Zapisując się do Newslettera, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych wyłącznie w celu wysyłki newslettera, która obejmuje otrzymywanie informacji handlowych o najnowszych produktach i wydarzeniach marki Quadralite. Więcej o polityce prywatności.

Nasza strona używa plików cookies wyłącznie w celu ułatwienia jej przeglądania!

OK