Studio Quadralite - Multifoto.pl

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich pasjonatów fotografii chcących zacząć przygodę z oświetleniem studyjnym, sklep MultiFoto  we współpracy z marką Quadralite uruchomił w Warszawie wypożyczalnię sprzętu studyjnego Quadralit.

Quadralite (wcześniej Quantuum) od 2007 r. dostarcza profesjonalistom i wszystkim pasjonatom fotografii najlepsze rozwiązania w zakresie studyjnego i plenerowego oświetlenia fotograficznego. W ofercie znajdują się produkty optymalnie łączące wysoką jakość i przystępną cenę.

 

Quadralite poza lampami błyskowymi oferuje też cały szereg modyfikatorów, które pozwalają modelować światło w sposób łatwy i efektywny. Sprzęt ten nadaje się zarówno do dużego, profesjonalnego studia fotograficznego jak i dla amatorów zaczynających pracę w studio. Specjalnie dla nich marka Quadralite przygotowała w ofercie specjalne i poręczne zestawy oświetleniowe.

Quadralite-product-range-1Nowe studio fotograficzne Quantuum otwiera swoje podwoje dla wszystkich mających ochotę poznać świat studia fotograficznego, doświadczonych fotografów i amatorów oraz pasjonatów i fotobzików. Działalność studia inauguruje dzień otwarty połączony z akcją fotograficzną „Kreacja i Portret”. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę 25 stycznia 2014 roku, przy ul. Bonarka 11, tuż za Rondem Matecznego. W godzinach 11 – 16 będzie można do woli testować sprzęt studyjny marki Quantuum.

Studio Quantuum3

W studiu o powierzchni 150m2 do dyspozycji odwiedzających oddana zostanie gama lamp studyjnych wraz z szerokim wyborem modyfikatorów światła, wyzwalaczy radiowych i akcesoriów. Eksperci Quantuum zaprezentują sprzęt, pomogą w jego praktycznym przetestowaniu i odpowiedzą na pytania uczestników. W tym czasie goście Studia Quantuum będą mogli spróbować swoich sił w studyjnej fotografii, wykorzystując dostępny sprzęt w pracy z modelką i wizażystką. Oprócz tego dla odwiedzających przygotowano atrakcyjną ofertę zakupów. W sąsiadującym ze studiem salonie Foto-tip goście imprezy będą mogli skorzystać z 10% rabatu na zakup sprzętu studyjnego marki Quantuum.

Studio Quantuum 1

Dzień otwarty Studia Quantuum zakończy się organizowaną przez Stowarzyszenie Fotograficzne Fotobzik akcją fotograficzną „Kreacja i Portret” która potrwa od godziny 16 do 20. Będzie to świetna okazja do wykreowania portretu przy pomocy światła studyjnego. Sfotografować będzie można siebie, przyjaciół lub znajomych, również tych nowo poznanych na miejscu. Eksperci Quantuum pomogą efektywnie wykorzystać dostępny w studio sprzęt. Na miejscu znajdą się również niekonwencjonalne akcesoria inspirujące do wykonania zdjęć oraz aparaty i grono osób zbzikowanych na punkcie fotografii. Wybrane prace zostaną opublikowane w zbiorowej galerii na stronie www.fotobzik.pl Wyobraźcie sobie portret niemożliwy i zróbcie go razem z nami! Przybywajcie! 

Więcej informacji:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Odpowiedzi na często zadawane pytania.

 

Kompatybilność systemu Navigator i Navigator X

Kompatybilność zestawów:

 

Navigator X

  Lampy studyjne1Pulse PRO XDPRx400Reporter 180/360Reporter 360 TTLStroboss 58Stroboss 60Atlas 600Atlas 600 TTL
Wyzwalanie do czasu x-sync (maksymalnie 1/250s) 1 1 1s 1 1 1 1 1 1 1
Synchronizacja z krótkimi czasami otwarcia migawki HSS - 1 - 1 1 1 1 1 1 1
Regulacja mocy błysku - 1 - 1 1 1 1 1 1 1
TTL - - - - - 1 1 1 - 1

 

Navigator

  Lampy studyjne1Pulse PRO XDPRx400Reporter 180/360Reporter 360 TTLStroboss 58Stroboss 60Atlas 600Atlas 600 TTL
Wyzwalanie do czasu x-sync (maksymalnie 1/250s) 1 1 1s2 1 1 1 13 13 1 1
Synchronizacja z krótkimi czasami otwarcia migawki HSS - - - - - - - - - -
Regulacja mocy błysku 1 1 - 1 1 1 13 13 1 1
TTL - - - - - - - - - -

s – odbiornik podłączony przez przewód synchronizacyjny

1 – Lampy: Up!, Move, Move Pro, Pulse, Pulse Pro

2 - połączenie przez odbiornik Navigator Sync

3 - połączenie przez dedykowany odbiornik Stroboss Navigator

 

Obsługiwana skal i zakres:

Navigator - 5.0 – 10.0 lub 1/128 – 1/1

Navigator X - 1/128 – 1/1

 

Kompatybilność odbiorników:

  Lampy studyjne1Pulse PRO XDPRx400Reporter 180/360Reporter 360 TTLStroboss 58Stroboss 60Atlas 600Atlas 600 TTL
Navigator X - W 1s - - W 1 W W W
Navigator X USB - Nowość 1 W - 1 1 W - W W W
Navigator 1 1 - 1 1 1 - - 1 1
Stroboss Navigator - - - - - - 1 1 - -
Navigator Sync - - 1s - - - - - - -

 

1 – Lampy: Up!, Move, Move Pro, Pulse, Pulse Pro

s – odbiornik podłączony przez przewód synchronizacyjny

W – odbiornik wbudowany w lampę

 

Czy lampa Quadralite będzie współpracować z moim aparatem?

Lampy Quadralite mogą być używane z niemal każdym aparatem fotograficznym, który jest wyposażony w złącze synchro lub gorącą stopkę pozwalającą montować reporterskie lampy błyskowe. Do tej grupy zaliczają się wszystkie małoobrazkowe lustrzanki analogowe i cyfrowe, aparaty średnio i wielkoformatowe oraz niektóre aparaty kompaktowe z wymienną optyką (np. Olympus PEN, Panasonic Lumix, Sony NEX) i klasyczne aparaty kompaktowe (np. Canon G). Informacje odnośnie możliwości współpracy ze studyjnymi lampami błyskowymi znaleźć można w instrukcjach tych aparatów

Czy lampa Quadralite będzie działać z aparatem pracującym w trybie automatycznym?

Aby w pełni wykorzystać lampy błyskowe Quadralite aparat którym pracujemy powinien być nastawiony w tryb ręcznej ekspozycji (M). Tryby automatyczne takie jak priorytet czasu ekspozycji, priorytet przysłony oraz programy tematyczne nie będą dawać dobrych efektów tak jak z lampami reporterskimi obsługującymi automatyczny pomiar światła w systemie TTL. Jest to spowodowane tym, że studyjne lampy Quadralite posiadają ręczne sterowanie mocą błysku.

Jak wyzwolić błysk lampy studyjnej?

Najprostszym sposobem na wyzwolenie błysku i zsynchronizowanie go z migawką aparatu jest skorzystanie z dostarczanego z lampami Quadralite kabla synchro. Jeden jego koniec należy wpiąć w stosowne gniazdo sync umiejscowione na obudowie aparatu fotograficznego, a drugą końcówkę z wtyczką typu Jack do odpowiedniego gniazda znajdującego się na obudowie lampy. Jeśli aparat nie posiada gniazda sync należy skorzystać z innych metod wyzwalania błysku opisanych w kolejnym punkcie.

Jak wyzwolić lampę Quadralite bez używania kabla sync?

Można to zrobić wykorzystując fotocelę, w którą wyposażona jest każda lampa studyjna marki Quadralite. Aktywowanie fotoceli spowoduje, że lampa błyśnie w momencie wyzwolenia błysku przez inną lampę np. tę wbudowaną w aparat fotograficzny z jakiego korzystamy. Można więc bez użycia kabli zsynchronizować błysk lampy studyjnej z migawką aparatu, którego lampa jest włączona.
W przypadku gdy wykorzystywany jest aparat, w którym nie ma możliwości manualnego sterowania lampą błyskową to może pojawić się problem niepoprawnego zsynchronizowania błysku lampy studyjnej z migawką. Dzieje się tak, ponieważ aparat pracujący w trybie ekspozycji automatycznej wyzwala przedbłysk pomiarowy przed właściwą ekspozycją. Aby uniknąć tego efektu należy skorzystać z fotoceli lampy studyjnej pracującej w trybie pomijania przedbłysku co pozwoli poprawnie zsynchronizować błysk lampy z migawką.
W instrukcji obsługi lampy Quadraliteznajdują się wszystkie informacje dotyczące użycia fotoceli i jej trybów pracy. Wskazówki odnośnie użycia lampy błyskowej aparatu fotograficznego można znaleźć w jego instrukcji obsługi.
Warunkiem koniecznym do poprawnego funkcjonowania wyzwalania błysku poprzez fotocelę jest to, aby lampa wyzwalająca była w niedużej odległości od lampy wyzwalanej i aby na drodze światła nie znajdowała się żadna zasłona. Fotocela może też nie działać poprawnie, jeżeli lampa stoi w silnie oświetlonym miejscu. W takich sytuacjach polecamy użycie kabla synchronizacyjnego lub zdalnych wyzwalaczy radiowych takich jak np. Quadralite Navigator.

Czy lampy Quadralite mogą zostać wyzwolone drogą radiową?

Tak. Każda lampa Quadralite jest wyposażona w standardowe złącze synchronizacyjne, do którego można podłączyć wyzwalacz radiowy posiadający złącze typu Jack.
Oprócz tego lampy Quadralite posiadają złącze pozwalające podłączyć radiowy sterownik Quadralite Navigator, który pozwala nie tylko zsynchronizować błysk lampy z migawką aparatu, ale też daje możliwość zdalnej zmiany jej parametrów pracy.

Z jakimi lampami Quadralite można wykorzystywać sterownik Quadralite Navigator?

System Quadralite Navigator może być w pełni wykorzystywany z lampami następujących serii: Pulse, Pulse Pro, Move, Move Pro oraz Up! Lampy Quadralite Fomex oraz modele należące do starszych serii Quadralite np. R+, PT, T, nie będą działać ze sterownikiem Quadralite Navigator, ale mogą być wyzwalane drogą radiową poprzez standardowe złącze synchronizacyjne.

Jakie modyfikatory światła można zamontować do lamp Quadralite?

Wszystkie lampy marki Quadralite wyposażone są w szeroko stosowany bagnet typu Bowens. Dzięki temu można do nich podłączyć szeroką gamę akcesoriów produkowanych nie tylko przez Quadralite, ale też przez wiele innych marek.

Gdzie można dokonać naprawy lampy Quadralite?

Naprawami lamp Quadralite zajmuje się firmowy serwis, który wykonuje reperacje gwarancyjne i pogwarancyjne i jest jedynym serwisem mającym uprawnienia do wykonywania gwarancyjnych napraw lamp błyskowych marki Quadralite. Więcej informacji odnośnie napraw można znaleźć na dedykowanej stronie Serwisu.

Gdzie mogę znaleźć instrukcje obsługi do lamp Quadralite w wersji elektronicznej?

Zbiór instrukcji obsługi w formacje PDF do aktualnie produkowanych lamp Quadralite można znaleźć na stronie: Instrukcje obsługi

Sklep firmowy już wkrótce.

 

 

Produkty marki Quadralite objęte są 24-miesięczną gwarancją*. Naprawą i serwisowaniem sprzętów w Polsce zajmuje się F-Service z Krakowa. Realizuje on pełen zakres napraw gwarancyjnych oraz zwykłych.  

 

Zgłoszenia usługi serwisowej można dokonać bezpośrednio w Serwisie lub osobiście w punkcie zakupu produktu.
Wszystkie niezbędne informacje o kosztach, czasie realizacji naprawy itp. można znaleźć poniżej.

* Palniki oraz żarówki obięte są 3 miesięczną gwarancją, a baterie 6 miesięczną gwarancją.

 

Naprawa gwarancyjna

Podstawą wykonania naprawy gwarancyjnej jest dowód zakupu produktu – nie starszy niż 24 miesięcy - wystawiony w jednym w krajów europejskich. Jeśli klient nie dostarczy odpowiedniego dokumentu, serwis jest upoważniony do naliczenia opłaty za wykonanie usługi serwisowej.

 

Czas realizacji usługi

W ciągu 10 dni roboczych serwis dokona analizy usterki oraz poinformuje klienta o statusie naprawy sprzętu. Standardowy czas wykonania usługi serwisowej, zgodnie z przepisami prawa może wynieść do 30 dni roboczych. Serwis dołoży wszelkich starań, aby usterka została usunięta w jak najkrótszym czasie.

 

Odrzucenie gwarancji

Serwis ma prawo do podjęcia decyzji, że zgłaszana usterka nie kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej. W takim przypadku klient otrzyma wycenę naprawy pogwarancyjnej sprzętu.

 


Naprawa pogwarancyjna

W każdej chwili klient może zgłosić do naprawy produkt nieobjęty gwarancją. Przed wykonaniem usługi serwis dokona bezpłatnej ekspertyzy usterki oraz drogą mailową prześle do akceptacji klienta wycenę naprawy i przybliżony czas jej realizacji. 

 

Koszty transportu

W przypadku produktów objętych gwarancją koszty dostarczenia sprzetu do serwisu pokrywa klient. Koszty zwrotu serwisowanego towaru do klienta ponosi serwis.

Kosztami transportu produktów nieobjętych gwarancją obciążany jest klient.

 

Płatność za usługi serwisowe

Płatność za wykonaną usługę serwisową jest za każdym razem indywidualnie ustalana z klientem.

 

Kontakt z serwisem

 

F-Service
ul. Płk. Dąbka 17, 30-732 Kraków
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 12 270 12 81

Serwis czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00

 

quadralite manuals cover

Zapraszamy do pobrania Quadralite Firmware Upgrade Tool.

Program ten umożliwia aktualizowanie oprogramowania wewnętrznego lamp i wyzwalaczy radiowych marki Quadralite. Przed przystąpieniem do instalacji programu zapoznaj się z treścią instrukcji instalacji i zastosuj zawarte w niej polecenia.

Instalacja programu

1. Zapisz postęp pracy i zamknij wszystkie uruchomione programy przed przystąpieniem do instalacji Quadralite Firmware Upgrade Tool.

2. Przejdź do folderu, w którym zapisany jest plik Quadralite Firmware Update Tool.exe i uruchom instalator podwójnie klikając na ikonę lewym przyciskiem myszy.

3. Podążaj za komunikatami wyświetlanymi podczas procesu instalacji.

4. Po zakończeniu instalacji programu instalator poprosi o pozwolenia na instalację sterownika o nazwie „Godox_USB” Należy potwierdzić chęć jego instalacji, a po jej zakończeniu program będzie gotowy do pracy.

Wymagania systemowe

1. Quadralite Firmware Upgrade Tool może być uruchomiony na komputerach klasy PC pracujących pod kontrolą następujących systemów operacyjnych:

  • Windows 10, Windows 10 (64bit)
  • Windows 8.1, Windows 8.1 (64bit)
  • Windows 8, Windows 8 (64bit)
  • Windows 7, Windows 7 (64bit)
  • Windows Vista, Windows Vista (64bit)
  • Windows XP

2. Oprogramowanie nie może być instalowane w środowisku Windows w wersji Starter Edition.

Aktualizowanie oprogramowania wewnętrznego urządzeń

1. Ze strony www.quadralite.pl należy pobrać odpowiedni dla urządzenia pakiet oprogramowania wewnętrznego.

2. Rozpakować plik ZIP.

3. Uruchom Quadralite Firmware Upgrade Tool podwójnie klikając na ikonę programu zlokalizowaną na pulpicie systemu Windows. Program zostanie uruchomiony.

UWAGA!!! PRZED PODŁĄCZENIEM LAMPY BŁYSKOWEJ DO KOMPUTERA NALEŻY JĄ ROZŁADOWAĆ!!!

Reporter 360 TTL: odłącz lampę od akumulatora, a następnie wciśnij i przytrzymaj klawisz ON/OFF przez minimum 2 sekundy.

Atlas 600/600 TTL: odłącz moduł akumulatora, a następnie wciśnij i przytrzymaj klawisz ON/OFF przez minimum 2 sekundy.

Inne lampy: wyłącz lampę, wyciągnij baterie, a następnie wciśnij klawisz TEST.

4. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą przewodu USB/Micro USB. Końcówkę przewodu wyposażoną we wtyczkę USB należy wsunąć w odpowiedni port komputera. Drugą końcówkę przewodu zakończoną wtyczką Micro USB należy osadzić w gnieździe służącym do aktualizacji oprogramowania wewnętrznego urządzenia (więcej informacji na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi). Przewód USB/Micro USB nie jest dostarczany w komplecie z urządzeniem.

5. Wciśnij klawisz „Select File” zlokalizowany w oknie Quadralite Firmware Upgrade Tool. W wyniku tego zostanie otwarte okno wyboru pliku. Należy wybrać plik odpowiadający urządzeniu, które ma zostać zaktualizowane.

6. Po załadowaniu pliku należy wcisnąć klawisz „Connect” aby zainicjować połączenie komputera z urządzeniem.

7. Wciśnij klawisz „Upgrade” aby zaktualizować wewnętrzne oprogramowanie urządzenia.

8. Po zakończonym procesie aktualizacji należy zamknąć program wciskając klawisz „Exit”.

9. Oprogramowanie urządzenia zostało zaktualizowane. Można odłączyć urządzenie od komputera.

Rozwiązywanie problemów

W przypadku gdy aktualizacja nie powiodła się proces należy powtórzyć. Jeżeli błąd będzie się powtarzał należy sprawdzić czy plik oprogramowania wewnętrznego jest właściwy. Próba aktualizowania przy pomocy pliku nie przewidzianego do danego modelu urządzenia będzie niemożliwa. W razie dalszych kłopotów z poprawną aktualizacją należy skontaktować się z producentem poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania

Model Wersja Data publikacji Plik do pobrania
Quadralite Firmware Update Tool 1.0 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Navigator X C - nadajnik 1.9 20-12-2016 Plik do pobrania
Quadralite Navigator X C - odbiornik 1.7 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Navigator X N - nadajnik 1.9 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Navigator X N - odbiornik 1.6 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Navigator X S - nadajnik 1.4 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Atlas 600 TTL 2.3 20-12-2016 Plik do pobrania
Quadralite Atlas 600 1.6 20-12-2016 Plik do pobrania
Quadralite Reporter 360 TTL C 2.6 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Reporter 360 TTL N 2.5 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 58 C 2.2 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 58 N 2.3 07-10-2016 Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 60 C 3.1 19-04-2017 Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 60 N 2.9 19-04-2017 Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 60 S 1.9 19-04-2017 Plik do pobrania

 

 

Katalog produktów

Katalog produktów (PDF)

Quadralite - Katalog produktów (PL) Plik do pobrania

 

quadralite manuals cover

 

STUDIO

Quadralite UP! (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Move (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Move Pro (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Pulse (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Pulse Pro (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Rx400 Ringflash (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite VideoLED 600 (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite DP-300/DP-600 (PL) Plik do pobrania
DP-6 akumulator do lampy błyskowej DP-300/600 (PL) Plik do pobrania

ATLAS

Quadralite Atlas 600 (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Atlas 600 TTL (PL|EN) Plik do pobrania

REPORTER

Quadralite PowerPack 45 (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Reporter 180 (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Reporter 360 (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Reporter 360 TTL C (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Reporter 360 TTL N (PL|EN) Plik do pobrania

STROBOSS

Quadralite Stroboss 36 C (EN) Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 36 N (EN) Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 36 S (EN) Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 58 C (EN) Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 58 N (EN) Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 60 C (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 60 N (PL|EN) Plik do pobrania
Quadralite Stroboss 60 S (PL) Plik do pobrania
FaLang translation system by Faboba

Zapisz się na nasz darmowy newsletter!


Nasza strona używa plików cookies wyłącznie w celu ułatwienia jej przeglądania!

OK