1. Sprzęt

Nie będę rozwodzić się nad tym, jaki sprzęt będzie najlepszy. Zdjęcia w poradniku zrobione są smartfonem, a nie wypasionym sprzętem za miliony monet. Przy tej sesji wykorzystana została również lampa Quadralite A1 oraz smartfon*. Dodatkowo możecie zaopatrzyć się w blendę – jest lekka, niewielkich rozmiarów i na pewno przyda się przy tego typu fotografii.

 

Robimy zdjęcia portretowe z użyciem Quadralite A1

 

2. Miejsce

Myślicie sobie pewnie, że aby wykonać dobre zdjęcie portretowe, potrzebne jest specjalnie do tego stworzone otoczenie. Nic bardziej mylnego. Nasza mała sesja odbyła się w domu. Tak naprawdę, jedyne co jest Wam potrzebne w przypadku doboru miejsca, to kawałek podłogi i ściana. Najlepiej w neutralnym kolorze, np. białym. Większość smartfonów wyposażona jest w obiektywy szerokokątne i nie ma możliwości rozmycia tła. Dlatego ważne jest, by powierzchnia za modelem nie posiadała żadnych niepotrzebnych detali. Warto o tym pamiętać, by przy etapie postprodukcji nie martwić się o to, czy tło jest czyste i nie ma na nim nic, co by nam przeszkadzało.

 

Robimy zdjęcia portretowe z użyciem Quadralite A1

 

3. Kadry

Bawcie się robieniem zdjęć! Im bardziej zróżnicowane kadry, tym ciekawiej. Nie ma tu złotej zasady. Chodzi o wykorzystanie potencjału naszego urządzenia oraz sprawdzenie siebie w roli profesjonalnego fotografa portretowego. Jeżeli czujecie, że wykorzystaliście już wszystkie pomysły na portret domowy, wyjdzcie na zewnątrz. Quadralite A1 ma tę przewagę nad innymi lampami, że ma niewielki rozmiar. Bez problemu schowamy go w kieszeni i wykorzystamy w plenerze. Spokojnie odnajdzie się w roli głównego źródła światła. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej.

 

 

4. Podsumowanie

Do wykonania pięknego portretu w domu, czy plenerze nie potrzebne jest studio i profesjonalny sprzęt. Wystarczy Wasza kreatywność, kilka prostych trików i nasza lampa Quadralite A1 do zadań specjalnych i klimatyczny portret gotowy!

 

Robimy zdjęcia portretowe z użyciem Quadralite A1

 

Zdjęcia: Jakub Kaźmierczyk

Modelka: Klaudia

 

 

 

*W tej chwili dedykowana aplikacja do Quadralite A1 dostępna jest tylko na platformy iOS. Użytkownicy telefonów z systemem Android muszą poczekać do końca Stycznia.

Zamów newsletter!


 

Zapisując się do Newslettera, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych wyłącznie w celu wysyłki newslettera, która obejmuje otrzymywanie informacji handlowych o najnowszych produktach i wydarzeniach marki Quadralite. Więcej o polityce prywatności.

Nasza strona używa plików cookies wyłącznie w celu ułatwienia jej przeglądania!

OK