Jurajska Grupa Fotograficzna wraz z Hotelem Fajkier (Hotel Przyjazny Fotografii) zaprasza na Letni Festiwal Fotograficzny III PHOTO SUMMER DAY w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fotografii.

To już szósty Festiwal Fotograficzny organizowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz największe marki związane ze sprzętem. W tym roku spotkamy: Canon, Olympus, Fujifilm, Sony, Manfrotto, Quadralite, Eizo, NEC, Foto 7, Fotonova, Spider Holster oraz X-rite.

W tym roku Photo Summer Day rozpoczynie się w weekendowy piątek o godzinie 18 w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej. Tematem przewodnim będzie "W STRONĘ ŚWIATŁA " obejmująca fotografię krajobrazową, podwodną, portretową oraz astrofotografię.

W ciągu trzech dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez uznanych fotografów i szkoleniowców. Już w piątek uczestnicy spotkają się w astrofotografią Karola Wójcickiego "Z głową w gwiazdach" oraz z "Barwami Jurajskich nocy" Jakuba Krawczyka. Po części teoretycznej uczestnicy wybiorą się w Jurajskie szlaki na cześć praktyczną.

W sobotę uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy i spotkają się m.in.: Marcinem Woźniakiem i Jakubem Kaźmierczykiem w sesji plenerowej z błyskiem, Jackiem Boneckim w studiu Fujifilm, Rafałem Dąbrowskim i Przemysławem Jakubczykiem w warsztatach podwodnych oraz spotkają się z wystawcami. Wieczorem zaplanowane jest spotkanie z Panem Tomaszem Tomaszewskim. Niedziela od rana spotykamy się na wykładach praktycznych: obróbka fotograficzna z Piotrem Wróblewskim z Foto Plusa oraz podsumowanie i ocena prac z Festiwalu przez Jacka Boneckiego. Dla uczestników przewidziane są także wydruki fotograficzne oraz kalibracja monitorów. Firma Fotonowa jak corocznie przygotowuje specjalne miejsce do czyszczenia matryc.

Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja do spotkania się w jednym miejscu z tyloma tak znamienitymi nazwiskami fotograficznymi oraz wystawcami. Nowatorskie rozwiązania organizacyjne pozwalają uczestnikom na maksymalne wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prelegentów przez pracę w małych grupach. Po raz kolejny chcemy zaskoczyć uczestników niecodziennymi aranżacjami planów zdjęciowych.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku tam na bieżąco informacje o tym co będzie się działo na Festiwalu.

Więcej informacji o Festiwalu oraz relacje z poprzednich edycji:

www.photosummerday.pl

jurajskifestiwalfotograficzny.pl

Strona rejestracyjna:

photosummerday.pl/warsztaty-foto-w-strone-swiatla

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ubiegłorocznej imprezy:

Zamów newsletter!


 

Zapisując się do Newslettera, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych wyłącznie w celu wysyłki newslettera, która obejmuje otrzymywanie informacji handlowych o najnowszych produktach i wydarzeniach marki Quadralite. Więcej o polityce prywatności.

Nasza strona używa plików cookies wyłącznie w celu ułatwienia jej przeglądania!

OK